Plusy smartwatcha dla dzieci

Smartwatch dla dziecka może pomóc zadbać o jego bezpieczeństwo. Oto kilka sytuacji, w których „inteligentny zegarek” będzie przydatny.

Dzieci w naszych czasach są narażone na wiele niebezpieczeństw, których nie doświadczaliśmy w takiej intensywności w ubiegłym wieku. Zegarek może okazać się pomocny w ich ochronie, kiedy rodziców nie ma w pobliżu.

Mamy kontakt z dzieckiem w szkole

Smartwatch dla mniejszego dziecka może zastąpić smartfon. Opóźniamy w ten sposób moment, w którym dziecko zacznie korzystać ze smartfona lub celowo ograniczamy korzystanie z niego. Poza tym, niektóre szkoły zabraniają korzystania ze smartfonów, co utrudnia kontakt z dzieckiem. Smartwatch nie daje możliwości „korzystania z telefonu”, a zapewnia stały kontakt z dzieckiem.

Ważne: zegarek do kontaktu musi być wyposażony w slot na karty SIM. Dzięki temu nie będzie musiał łączyć się ze smartfonem, aby móc nawiązać kontakt z rodzicem.

W trakcie ferii i wyjazdów: wiemy co robi i gdzie jest

Zegarek podczas wyjazdu na obóz czy wakacji z rodzicami pomoże kontrolować jego trasę, komunikować się w formie czatu, a w razie potrzeby – także podejrzeć obraz z wbudowanej kamery, aby zdalnie sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

W zachęcaniu do aktywności fizycznej może pomóc funkcja nagród, które zegarek daje dziecku po uzyskaniu odpowiedniej aktywności danego dnia. Solidny zegarek dla dziecka powinien być wodoodporny i mieć funkcję lokalizowania. Dzięki temu nikt nie będzie musiał się martwić, czy dziecko wróci z obozu razem z zegarkiem, czy bez niego.

Na podwórku, placu zabaw, na spotkaniach…

Zegarek przeznaczony dla dzieci sprawdzi się także w sytuacjach, kiedy pociecha ma czas wolny i spędza go w dobrze znanych okolicach. Wbrew pozorom, one również mogą okazać się niebezpieczne. To może być plac zabaw przed blokiem czy droga na spotkanie z kolegami/koleżankami bądź trening czy dodatkowe zajęcia kilka ulic dalej. Rodzic dokładnie sprawdzi nie tylko miejsce przebywania dziecka, ale też trasę, jaką przebyło. Korzystając z dedykowanej aplikacji można również ustawić obszar, w których dziecko ma przebywać, np. rejon w parku czy przed domem. Jeśli dziecko opuści ten obszar, aplikacja zainstalowana na smartfonie rodzica od razu o tym powiadomi. W razie ewentualnego niebezpieczeństwa zegarek pomoże w odnalezieniu zguby.

Nie chodzi o przesadną kontrolę czy szpiegowanie – chodzi o bezpieczeństwo.

Opracowanie: TelForceOne, producent zegarków Forever


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *