Bezpieczny internet we współczesnych wersjach bajek

Szukasz sposobu na atrakcyjne opowiedzenie dziecku o bezpiecznym korzystaniu z internetu? Polscy youtuberzy współpracujący z operatorem Play przygotowali nowoczesne wersje klasycznych bajek. Mają one pomóc najmłodszym w oswojeniu nowych technologiami.

Na oficjalny kanał sieci Play na YouTube trafiły współczesne interpretacje znanych bajek. Są to Kot w butach, Kopciuszek, Królowa Śniegu, Królewna Śnieżka oraz Czerwony Kapturek. Bajki zostały wybrane w głosowaniu widzów i fanów youtuberów, którzy wzięli udział w nagraniach. Tytuły zostały unowocześnione i wzbogacone o aktualne morały.

Głównym tematem bajek są współczesne niebezpieczeństwa i zagrożenia, wynikające z nieodpowiedniego korzystania z nowoczesnych technologii. Pojawiają się m.in. hejt w Internecie, niebezpieczne rozmowy z nieznajomymi, przekłamana rzeczywistość, miłość przez Internet czy anonimowość i uczciwość. Jednym z ciekawszych przykładów jest „Kopciuszek”. Królewicz zamiast szklanego pantofelka używa smartfona z czytnikiem linii papilarnych, aby odnaleźć księżniczkę – właścicielkę urządzenia.

Wszystkie bajki to trwające od 2 do 4 minut klipy, które powinny zainteresować najmłodszych użytkowników sieci oraz ich rodziców.

W bajkach wystąpili popularni polscy youtuberzy – m.in. Martin Stankiewicz, Piotr Ogiński, Człowiek Warga, Dawid Myśliwiec, Ajgor Ignacy, Wujaszek Liestyle, Ciocia Liestyle. Ekipę zasilili także Damian „Nervarien” Ziaja, Adrian „Manoyek” Molenda, Mateusz „MKRR3” Krzesiński, Karol „Karolek” Dąbrowski, Paweł „Leh” Lehmann, Karol „Sitr0x” Wiewiórski oraz Karolina i Natalia z kanału „Szparagi”, Huyen i Marcin z kanału „emce”, Justyna z „10 minut spokoju” i Paulina Mikuła z „Mówiąc Inaczej”.

Za reżyserię bajek odpowiada Agata Lipnicka-Modrzejewska, producentem jest OTO Film. Wszystkie bajki można obejrzeć na oficjalnym kanale sieci Play na YouTube.


przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *