Cyberbezpieczeństwo dla dzieci na Robloxie

Samsung, we współpracy z gronem pedagogicznym, stworzył na platformie Roblox grę edukacyjną zatytułowaną Stacja Galaxy. Celem tej inicjatywy jest wprowadzenie dzieci w świat cyberbezpieczeństwa w przystępny i angażujący sposób.

Roblox – platforma edukacji i rozrywki

Roblox, jako platforma umożliwiająca tworzenie i udostępnianie gier online, cieszy się popularnością wśród 4,5 miliona użytkowników miesięcznie, w tym dzieci do 9. roku życia, które stanowią około 25% graczy. Dostępne tam treści są dostosowane do młodszych użytkowników, co czyni Roblox doskonałym miejscem do realizacji projektów edukacyjnych.

Wciągająca historia i cenne lekcje

W ramach programu edukacyjnego “Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci”, Samsung zaprojektował grę, która ma na celu naukę dzieci o bezpiecznym poruszaniu się po internecie.

Poprzez angażującą fabułę, w której główne role odgrywają Natka, Weber i Kapitan Knox, młodzi gracze uczą się rozpoznawać zagrożenia takie jak spam, oszustwa internetowe, fałszywe informacje czy clickbaity.

Gra ta wprowadza także w świat netykiety oraz uczy, jak tworzyć mocne hasła i identyfikować bezpieczne strony oraz aplikacje.

Zaangażowanie pedagogów i ekspertów zapewniło, że zawartość gry została dostosowana do edukacyjnych potrzeb młodszych użytkowników, co ma wspierać ich w budowaniu świadomej obecności online.

Nauka z pasją – wsparcie dla nauczycieli

Treści gry zostały opracowane z udziałem nauczycieli i specjalistów, zapewniając młodym użytkownikom pełne wsparcie w budowaniu świadomości online.

Dla nauczycieli przygotowany został specjalny instruktaż, jak wykorzystać grę w procesie dydaktycznym, co umożliwia integrację nowoczesnych technologii z tradycyjnymi metodami nauczania.

Stacja Galaxy – program edukacyjny dla wszystkich

Stacja Galaxy na Roblox jest integralną częścią szerszego programu edukacyjnego “Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci”, który łączy w sobie zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne narzędzia edukacyjne.

Program skierowany jest do dzieci w wieku 7–9 lat oraz ich rodziców, opiekunów i nauczycieli i ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa online.

Szkoły do akcji!

Szkoły podstawowe z terenu całej Polski mogą zgłaszać się do udziału w programie, korzystając z formularza zgłoszeniowego dostępnego do 31 marca 2024 r. Realizacja warsztatów dla dzieci oraz szkolenia dla nauczycieli ma na celu podniesienie kompetencji w zakresie cyberhigieny i bezpieczeństwa w sieci.

Uczestniczące szkoły mają szansę na uzyskanie certyfikatu oraz wzięcie udziału w konkursie „Aktywna Stacja Galaxy”, w ramach którego dziesięć najbardziej zaangażowanych placówek otrzyma nagrody.

Program uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Ministra Cyfryzacji, a także wsparcie NASK. Partnerami są Wirtualna Polska, Cyfrowy Dialog, Smart Kids Planet i Fundacja Kosmos Dla Dziewczynek.

Więcej informacji i materiałów edukacyjnych dla rodziców i nauczycieli znajduje się na stronie internetowej .

Komentarze

Dodaj komentarz