Microsoft Polska, i MindCloud (Ogólnopolska Szkoła Programowania i Rozwoju Cyfrowych Kompetencji Dzieci) zachęcają młodych fanów Minecrafta graczy do zbudowania z charakterystycznych bloków wizji Parku Centralnego w Warszawie – tego samego, który mieści się przed Pałacem Kultury i Nauki. Konkurs potrwa do 30 października, a wyniki zostaną ogłoszone 3 listopada.
– Jak powinien wyglądać Park Centralny w Warszawie? – zapytał dzieci polski oddział oddział Microsoft, zachęcając je do przelania swojej wizji na… sześcienne bloki. Zalesione alejki gęsto utkane ławkami, na których można usiąść i odpocząć? A może szeroka jak okiem sięgnąć zielona polana, znana z filmowych obrazów prezentujących Central Park w Nowym Jorku? A może gigantyczny park zabaw, pełen zjeżdżalni i kolorowych karuzeli znanych z paryskich placów? Jak może wyglądać jedno z najpopularniejszych miejsc w stolicy?
Jaki park?
Pomysłów na to, jak może wyglądać obecny Plac Defilad w Warszawie było już wiele. Nadal pojawiają się kolejne koncepcje dorosłych… Swoją autorską wizję w konkursie „Stolica do sześcianu” będą mogli tym razem wyrazić najmłodsi. Celem jest zaprogramowanie w grze Minecraft Parku Centralnego przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Nagrodą w konkursie jest nowe urządzenie hybrydowe Surface Go.
Pierwsze wizje cyfrowo zaprojektowanego otoczenia popularnego PeKiNu można zobaczyć już teraz. To projekty dzieci, które wzięły udział w warsztatach programowania w grze Minecraft w siedzibie polskiego oddziału Microsoft. Warsztaty stanowiły otwarcie konkursu „Stolica do sześcianu”. Najmłodsi w zaprogramowanym Parku Centralnym widzą wesołe miasteczko, sklepy z kwiatami, lodowy tor gokartowy i nowe kamienice.
Konkurs otwarty jest dla uczniów w wieku 7-15 lat, którzy muszą dysponować własną wersją Minecrafta. Konieczna jest także zgoda rodzica na udział w konkursie.
Warsaw_city_Minecraft
– Dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie „Stolica do sześcianu” przygotowaliśmy na Surface Go specjalną mapę w grze Minecraft, odwzorowującą zabudowę centrum miasta, która pozwoli dzieciom stworzyć wyjątkowe aranżacje przestrzeni przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. W końcu Minecraft to nie tylko gra. To także doskonałe narzędzie edukacyjne, pozwalające rozwijać umiejętności cyfrowe wśród najmłodszych – mówi Justyna Płatek, nauczycielka w szkole kodowania MindCloud.
Dodaj komentarz