Jak w Dzień Dziecka zabawnie i pożytecznie spędzić czas?

Możliwości jest mnóstwo, ale w tym roku proponujemy Waszym dzieciom i Wam także, udział w międzypokoleniowych warsztatach – Green Power Hackathon. To niepowtarzalna okazja, aby dobrze się bawiąc nasze nastolatki zrobiły jednocześnie coś pożytecznego dla naszej planety, dla siebie i dla nas.

Warsztaty rozpoczynają się w sobotę, 1 czerwca br. i kończą w niedzielę. W ciągu dwóch dni hackathonu nastolatki w wieku 13-18 lat będą miały okazję wykazać się świadomością ekologiczną i jej kreatywnym wykorzystaniem. Ich zadaniem będzie wymyślić innowacyjne rozwiązania o charakterze społecznym lub biznesowym, odpowiadające na problemy ekologiczne współczesnego świata.

Międzypokoleniowy wymiar warsztatów oznacza, że młodzież będzie rozwijać własne pomysły, jednakże w ich zespołach znajdą się dorośli eksperci i rodzice. Ich zadaniem będzie pomoc młodszemu pokoleniu przez dzielenie się swoją wiedzą i kompetencjami. 

Udział w warsztatach jest darmowy, ale liczba miejsc jest ograniczona. 

Zapisy dla dzieci, młodzieży i chętnych do pomocy dorosłych odbywają się przez stronę: http://startupkids.pl/

Wydarzenie organizuje Fundacja “Pierwsze Miejsca są Zawsze Wolne”, znana z organizacji polskiej edycji Startup Weekend Kids oraz warsztatów dla młodzieży Szlachta Startupuje. Partnerami wydarzenia są Santander Bank Polska S.A. oraz Fundacja Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Dodaj komentarz