O sztucznej inteligencji w szkole. Program społeczny firmy Synerise

Dzieci i młodzież często mają szanse poznać nowe technologie dzięki programom organizowanym przez firmy specjalizujące się w tych technologiach. W 2019 roku ma ruszyć projekt firmy Synerise – nauczanie sztucznej inteligencji w 1500 przedszkolach, szkołach podstawowych i liceach. Inaugurację programu zaplanowano na 14 grudnia 2018 roku.

Spółka chce sfinansować zajęcia dodatkowe – minimum 10 godzin miesięcznie – które pomogą nauczycielom zdobyć kompetencje, a uczniom pozwolą rozwijać swoje umiejętności i poszerzać zainteresowania nowoczesnymi technologiami. Pierwszą częścią programu jest przygotowanie nauczycieli matematyki, fizyki czy informatyki z placówek, które zgłoszą się do programu. Chodzi o to, by to właśnie oni mogli poprowadzić zajęcia ze swoimi uczniami.  Zostaną przeszkoleni w kursach online oraz wynagradzani finansowo w cyklu miesięcznym za prowadzone zajęcia.

Placówki, które wyrażą chęć uczestnictwa w programie, otrzymają dostęp do bazy wiedzy, chmury obliczeniowej, kursów online oraz dotację celową na uruchomienie dodatkowych zajęć. Program będzie realizowany w formacie Open Data – zapewni to przejrzystość oceny finansowania i efektów kształcenia. Wybitni uczniowie i nauczyciele zostaną nagrodzeni dodatkowymi stypendiami.

Oficjalna inauguracja programu nastąpi 14 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Hańczowej, Zespole Szkół Rolniczych w Hańczowej, Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach oraz I Liceum im. Marcina Kromera w Gorlicach (oficjalne spotkanie inaugurujące). Wybór tych placówek uzasadnia szef Synerise, Jarosław Królewski.

Chcemy dotrzeć do najodleglejszych zakątków kraju, dlatego też program symbolicznie uruchomimy w mojej rodzinnej wiejskiej miejscowości Hańczowa oraz Gorlicach – mówi Królewski.

Partnerami głównymi programu są Microsoft i EY Polska.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz