Tę grę przygodową stworzył ojciec rezolutnej dziewczynki dla innych zaradnych księżniczek

Dziewczynki też lubią gry komputerowe. I też mogą dzielnie radzić sobie z przeciwnościami, zamiast po zamknięciu w wieży biernie oczekiwać na księcia. To właśnie dla nich trójmiejski reżyser, scenarzysta i twórca animacji Alek Wasilewski – zabiegany ojciec rezolutnej dziewczynki – stworzył grę TSIOQUE.

Scenarzysta, reżyser, animator i producent Alek Wasilewski wspólnie z deweloperem gier OhNoo Studio (specjaliści od gier przygodowych 2D, autorzy m.in. Tormentum-Dark Sorrow) stworzyli grę animowaną TSIOQUE. Jest to gra przygodowa typu “point & click” inspirowana klasykami tego gatunku z lat 90-tych ubiegłego wieku. Postęp w grze następuje przez rozwiązywanie zagadek i interakcję z bogato animowanym otoczeniem.

Wojownicza księżniczka nie tylko dla dziewczynek

Gracz wciela się w postać Tsioque (czyt. Ciok) – małej, wojowniczej księżniczki uwięzionej w rodzinnym zamku przez Złego Czarownika (mama Królowa jest w tym czasie na wyprawie wojennej). Tsioque nie należy jednak ona do tego rodzaju księżniczek, który czeka na ratunek przez księcia z bajki. Jest dzielna i uparta, a gdy bierze sprawy w swoje ręce potrafi nieźle narozrabiać. Taka perspektywa sprawia, że gra jest atrakcyjna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – a także do wspólnego doświadczania. Każda z grup wiekowych znajdzie w niej coś dla siebie i odbierze ją na swoim poziomie.

Animacja poklatkowa i perspektywa dziecka

Gra powstawała przez 5 lat, gdyż twórcy zastosowali ręcznie rysowaną technikę animacji – każda sekunda ruchu postaci wymaga kilku-kilkudziesięciu unikalnych rysunków. Łącząc poklatkową animację dwuwymiarową (2d) oraz dynamiczną, orkiestralną ścieżkę dźwiękową zmieniającą się zależnie od biegu akcji, Tsioque oferuje wyjątkowe doświadczenie z pogranicza gry komputerowej i filmu animowanego.

Alek Wasilewski w oparciu o własne doświadczenia ojca pracującego w domu stworzył świat z perspektywy dziecka. Z jego inicjatywy w projekcie wzięli udział niezależni ilustratorzy, muzycy i animatorzy.

Tsioque jest dostępny od 7 listopada w sklepach Steam i GOG.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz