Wystartował AI Schools & Academy – program nauczania AI w polskich szkołach

Firma Synerise wraz z partnerami rozpoczęła program AI Schools & Academy, w ramach którego sfinansuje nauczanie sztucznej inteligencji w 1500 przedszkolach i szkołach powszechnych. Do końca stycznia 2019 r. trwa nabór placówek do programu

Program wspierają Microsoft, EY, PZU i Żabka Polska (partnerzy główni) oraz Carrefour, CCC, eobuwie.pl, GroupOne, Integrated Solutions, Media Expert, Orange, Oriflame i OneUnity. Pierwszymi beneficjentami programu zostały placówki z ziemi gorlickiej, na której urodził się i wychował Jarosław Królewski, CEO Synerise i patron przedsięwzięcia:

  • Szkoła Podstawowa w Hańczowej,
  • Zespół Szkół Rolniczych w Hańczowej,
  • Miejski Zespół Szkół nr 6 w Gorlicach,
  •  I Liceum im. Marcina Kromera w Gorlicach.

Jak podkreślili przedstawiciele partnerów, nowe technologie zmieniają świat i rynek zatrudnienia. Dzięki sztucznej inteligencji nasze dzieci będą wykonywać zawody, które jeszcze nie istnieją. Dlatego tak ważne jest inwestowanie w kształcenie techniczne młodzieży, a sztuczna inteligencja jest jedną z technologii, którą młodzi powinni poznać i oswoić jak najszybciej, ale i jak najlepiej.

W ramach programu AI Schools & Academy, Synerise z partnerami zamierzają sfinansować nauczanie w postaci zajęć dodatkowych w liczbie minimum 10 godzin miesięcznie w 1500 przedszkolach i szkołach. Zajęcia te pozwolą uczniom rozwijać swoje umiejętności, poszerzać zakres zainteresowania nowoczesnymi technologiami, a także aktywizować kadrę nauczycielską do rozwoju swoich kompetencji.

Informacje jak zgłosić szkołę do programu, są dostępne na stronie synerise.com/ai-schools

Instytucje, które wyrażą chęć uczestnictwa w programie otrzymają dostęp do szerokiej bazy wiedzy, chmury obliczeniowej, kursów online oraz dotację celową na uruchomienie dodatkowych klas. Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli z instytucji, które zgłosiły chęć uczestnictwa w programie. Zostaną oni przeszkoleni w kursach online oraz wynagradzani finansowo w cyklu miesięcznym za prowadzone zajęcia. Program będzie realizowany w formacie Open Data, który pozwoli na transparentną ewaluację finansowania oraz efektów kształcenia. Wybitni uczniowie i nauczyciele zostaną nagrodzeni dodatkowymi stypendiami.


Opublikowano

w

,

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *